AppleTv 2 4.4.4 Sürümü İçin Untethered Jailbreak Çıktı | Unport
Jan 2, 2012 - Apple    2 Yorum

AppleTv 2 4.4.4 Sürümü İçin Untethered Jailbreak Çıktı

Uzun süredir beklenen Apple Tv 2 4.4.4 Jailbreak sonunda son kullanıcının kullanımına açıldı. Daha önce Untethered olarak ( Tethered : Cihaz jailbreak yapıldıktan sonra reboot edilirse mutlaka bilgisayara bağlanıp boot edilmesi gerekiyordu. Untethered: Jailbreak yapıldıktan sonra yeniden başlatsanızda extra bir değişiklik yapmanız gerekmiyor) 4.3 sürümüne kadar JailBreak yapılabiliyordu. 

İlk olarak uzun süredir beklenen A4 işlemciye sahip IOS tabanlı cihazların 5.0.1 sürümünün jailbreak yapıldığı açıklaması geldi. Iphone 3GS, Iphone 4, Ipod Touch 4G ve Ipad cihazlar untethered olarak jailbreak olabilmeye başladılar. A5 işlemcili Ipad 2 ve Iphone 4S ise şu anda hala jailbreak yapılamıyordu. Ayrıca A4 işlemciye sahip Apple Tv 2 de henüz yapılamıyordu. 30 Aralıkta Seas0nPass programı Apple Tv kullanıcılarına adeta müjde vererek 4.4.4 sürümünün untethered jailbreak’ini yayınladı. Jailbreak yöntemi daha önceki makalemdeki ile aynı. Bu özellikle cihazını aldığında içinde 4.3 ten yüksek bir sürüm yüklü olan yada yanlışlıkla update etmiş olanlar için çok önemli. Cihazınızın Jailbreak işlemi bittikten sonra, Cihaz elektriğe takılı ve boot etmişken USB ile bilgisayarına bağlayın ve Tiny Umbrella ile shsh yedeğini almayı unutmayın. Yoksa 4.4.4 üzerine bir sürüm çıktığında yine cihazınızı tekrar kuramaz hale gelirsiniz.2 Yorum

  • Üstad, merhaba, paylaşımlarınız için teşekkürler. A Tv Flash’ı kurarken bölümlemede takılıp program kapanıyor, yapmam gereken nedir?

  • neyse hallettim.

Yorum Bırakın