Kimim Ben? | Unport

Merhaba,

1980 İstanbul doğumluyum. Kocaeli Üniversitesi Muhasebe ve Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdim. Muhasebe ve İşletme okumama rağmen bir türlü muhasebeyi sevemedim. Bilgisayara olan ilgim sayesinde sırasıyla Commoder 64, Amiga 500, P133 Mhz PC şeklinde giden bir bilgisayar sıralamam oldu. PC ye geçtikten sonra zaten önünü alamıyorsunuz.

1997 yılında Frontpage ile başladı web tasarım maceram. Daha sonra yavaş yavaş ASP dilini öğrendim. Ara sıra PHP aklımı çelmeye çalışsa da uzak durmayı başardım. Tabi o sıralar imkanlar şimdiki gibi değildi. Hosting firmaları çok pahalı, ücretsizler ise ancak 2-10 Mb arası ve sadece HTML desteği olarak verildiği için asp konusunu biraz daha erteleyip Windows üzerinde programlama öğrenmek istedim. Zeydin Pala ve İhsan Karagüllenin yazdığı Delphi 4 kitabı ile programcılığa giriş yaptım. ASP ve Delphi birlikte götürerek uzun süre devam ettim. Çalıştığım iş yeri web programlama ağırlıklı olunca ASP daha çok gelişti. 2005 yılında biraz geçte olsa C# dili ile tanıştım.

2006 itibari ile ASP dilini komple bırakarak Web Programalama işlerimde C# dili ile .Net Platformunu kullanmaya başladım. Bundan 1-2 sene sonrada C# diline alıştıkça Windows programlama kısmında da Delphi dilinden uzaklaşarak sadece C# ile programlama yapmaya  devam ettim. Hali hazırda C# ile programcılık mesleğime devam etmekteyim.

Programcılık benim için işten öte bir yerde. Aynı zamanda hobi olarak da yapıyorum. Kalan zamanlarda teknoloji üzerine çalışmalar yapmaktayım. Sinema, kitap ve fotoğraf diğer hobilerim.