Minix X8-H Yazılım Video İnceleme ve Test | Unport

Minix X8-H Yazılım Video İnceleme ve Test

Merhabalar

Önceki yazımda kutu açılımı ve donanımsal incelemesini yaptığım Minix X8-H modeli android tv box’ın yazılımsal incelemesi ile karşınızdayım. Internet tarayıcılardan, XBMC ye kadar cihazın kullanım alanlarını ve bu alanlarda ne kadar başarılı olduğunu incelemeye çalıştım. Video linkini aşağıda bulabilirsiniz.
3 Yorum

 • Emeğiniz için teşekkürler.
  Cihazla ilgilenenler veya bu gibi cihazlardaki programların (xbmc gibi) kullanımını merak edenler için çok faydalı olmuş.
  Bir öneri: Sanırım mikrofon ile klavyeniz birbirine çok yakın. Klavye sesleri rahatsız edecek şekilde sizin sesinizi bastırabiliyor.

  Bir de soru: TV ekranınızın görüntüsünü bu videoya nasıl aktardınız? Sanki TV’den bir output alıp video kaydetmişsiniz gibi?

  Tekrar teşekkürler

  • Merhaba öncelikle teşekkür ederim. Ses kaydını Note 4 telefon ile yapmıştım. Oda klavyeye çok yakın olduğu için bu tarz rahatsız edici sesleri almış olabilir. Kayıt işlemini HDMI Capture cihazı kullanarak yaptım. Minix capture cihazına, capture cihazıda TV ye bağlı idi. Capture cihazı aynı zamanda PC ye bağlanıyor ve PC kayıt işlemini yapıyor.

 • Merhabalar, tüm videoyu baştan sona izledim. Minix X8-H modeli cihazım var. Sorularım;
  1- En çok tutulan Minix app leri hangileridir? Google store dışında başka nerelerden indirilebilir? (Full + ücretsizler için)
  2- xbmc ye altyazı indirme adrslerini (altyazı.org, turkcealtyazi.com, opensubtitles.com) hangi menüden ekleyebiliyoruz?
  Teşekkürler..

Yorum Bırakın