Nexus 7 Oyunları USB Flash Diskten Oynama | Unport
Nov 5, 2012 - Android, Nexus    9 Yorum

Nexus 7 Oyunları USB Flash Diskten Oynama

Bundan önceki makalemde cihazımıza USB disk ve USB flash disk bağlamayı ve mount etmeyi anlatmıştım. Bu yazımda ise taktığımız usb disk üzerine oyunların Data dosyalarını kopyalayıp bu usb disk üzerinden(cihaza kopyalamadan) oynama hakkında bilgi vereceğim.Önceki yazımda diskimizin nasıl mount edileceğini göstermiştim. Diskimizi yada belleğimizi takıp Stick Mount programı ile mount ediyoruz. Örnek olarak benim cihazda /usbStorage/sda1 dizinine mount etti. DirectoryBind programını indiriyoruz. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Programı açtıktan sonra menü tuşuna basarak Add new entry butonuna basın. Aşağıdaki ekran gelecektir

.

Bu ekranda üstteki kısım USB disk üzerinde dosyalarımızın bulunduğu klasörü alttaki kısım ise sd kart üzerinde olması gereken pathi gösterecektir. Bugün örnek olarak Need For Speed Most Wanted oyununu sizin için deneyeceğim. Oyunun Apk dosyasını indirin ve cihazınıza kurun. Şuan çalıştırdığınızda data dosyalarının eksik olduğunu ve indirmesi gerektiğini söyleyecektir. O yüzden çalıştırmayın ve SD Kart dosyalarını indirdiğiniz klasörü açın. Ben USB Diskimde f:\SdCardFiles\com.ea.games.nfs13_na dizinine kopyaladım. USB diskimde /usbStorage/sda1 dizinine mount edilmiştir hatırlarsanız. O yüzden üsteki kutucukta /usbStorage/sda1/SdCardFiles/com.ea.games.nfs13_na/ yazması gerekiyor. Sonra alttaki kutuya normalde oyunun sd kart dosyalarının olması gereken path i kaydedeceğiz. /sdcard/Android/Data dizinin altında olması gerekiyor bu oyun için. Oyunların hangi dizinde oldukları bilgisi oyunun sd kart indirdiğiniz sitede bulabilirsiniz genelde. Alttaki kutuyuda oyunumuza göre dolduralım. /sdcard/Android/Data/com.ea.games.nfs13_na/ seçecek yada yazacaksınız. Cihazınızda /sdcard/Android/Data dizini olacaktır ama diğer nfs dizini yoktur. Önce o dizini bir dosya yönetici ile açmanız gerekli. Alttaki kutuyuda doldurduktan sonra Add butonuna tıklayın. Transfer files from target to data kutucuğu işaretli olmasın. Ekran aşağıdaki gibi olacaktır.

Bundan sonraki adımda yaptığımız işlemi kaydetmemiz lazım ki bir sonraki açılışta tekrar uğraşmayalım. Yine menü tuşuna basın. Diğer butonuna basın ve backup database seçin. Bu işlemden sonra oyunumuzu açıp oynayabiliriz. Olurda oyun açıldığı zaman data dosyalarını bulamaz ve indirmek isterse. Tekrar Directory Bind uygulamasını açın. Yukarıdaki ekranda disket ikonuna bir kere tıklayın ve sönük hale getirin. Sonra tekrar tıklayın ve yeşil olmasını sağlayın. Oyunu tekrar denediğinizde oynayabileceksiniz.9 Yorum

 • *bende nexus media importer programı var herhangi bir şey fark eder mi

  • Media Importer Root yetkisi olmadan USB belleklere ulaşmanızı sağlıyor

 • merhaba bende nexus 7 var ondada bu uygulamayı yapmak istiyorum video var mı çekermisiniz ?

  • Cihazlar arasında bir fark yok. Tüm android cihazlarda aynı şekilde yapabilirsiniz.

 • Hocam adimlari tamamladım. Disketler yesil oluyor ama oyun Data indirmeye calisiyor. Dedigin gibi tekrar girip disketi yeniden yesil yapiyorum, yine de oyun data indirmeye calisiyor. Sorun ne olabilir ki?

  • Oyunun data klasörünü yanlış tanımlamış olabilirsiniz.

 • Gunlerdır deniyorum ama yapamadım. Tum Nexus kullanıcıları ıcın onemli bu bilgiler. Ancak baska bi yerde yok. O yuzden bunun ıcın bır video hazırlansa harika olur. Ellerinize saglık, detay bekliyoruz.

  • Nexus cihazımı satmasaydım mutlaka çekerdim bir video ancak maalesef sattım. Ancak bu makalede yazılı olanları bizzat denedim çalışıyor. Note 2 de de denedim keza. Onda da sorunsuz.

 • hocam bu aralar yine uğraşmaya başlamıştım bu konuyla. şimdi farkettim ki bu dediğiniz yapılabilir. ancak android 4.1.2 sürümüyle yapılıyor ve siz bunu eklememişsiniz. çok uğrastım sizin yüzünüzden. :) cm 10.0 kurdum demin, şimdi oldu. ben de diyorum bu kadar kolay bişeyi niye yapamıyorum. diğer sürümlerde malesef çalışmıyor. yeni çıkan şu otg sd okuyucu alana kadar idare edicez bu şekilde. teşekkürler.

Yorum Bırakın